Управління капіталом


Важливість такого момент як правила управління капіталом складно заперечувати. Навіть якщо торгова система дає сигнали 50 на 50 за рахунок правильного підходу до управління капіталом в довгостроковій перспективі можна заробляти. Розглянемо дії двох трейдерів, щоб зрозуміти наскільки важливим моментом є саме дотримання ризиків на фінансових ринках.Припустимо, є дві людини, у кожного з них є по 5000 $, підкидаючи монету, в разі вірного варіанту вони отримують подвійний виграш в залежності від суми ставки. Один вирішує працювати на 50% від капіталу, тобто ставить 2500 $. Другий же більш консервативний і вирішує не ризикувати більш ніж 10% від суми, тобто ризик 500 $.Тепер розглянемо максимально невигідну ситуацію, щоб втратити всі свої кошти першому трейдеру потрібно отримати дві поспіль збиткові угоди. Другому ж трейдеру вже 10 поспіль. Ймовірність помилитися два рази набагато вище, ніж 10 раз поспіль. Якщо ж знизити ризик до 5%, в такому випадку знадобиться 20 поспіль збиткових ситуацій, щоб вибити трейдера з ринку.Тому починаючому трейдеру важливо завчасно визначити мінімально можливий ризик на угоду і вже тільки після цього приступати до реальної торгівлі.

Тепер перейдемо до такого момент як збільшення розміру лота. Існують різні підходи до визначення розміру лота і моменту його збільшення і зменшення. Найпоширеніший спосіб серед початківець трейдерів - це Мартингейл. Сенс використання зводиться до того, що після кожної збиткової угоди необхідно подвоювати розмір лота. Такий підхід не зовсім ефективний і в кінцевому підсумку може призвести до втрати всього депозиту або просто до браку коштів для збільшення лота.У деяких книгах наводяться приклади збільшення або зменшення розміру лота в залежності від серії збитків або прибутків. Давайте розглянемо на прикладі коли ж вигідніше пробувати збільшити розмір лота з мінімальним ризиком.

Припустимо у нас є метод торгівлі, наприклад, ті ж цінові моделі, які за статистикою працюють в 70% випадків. Тобто відкриваючи угоду, з імовірністю в 30% ми отримаємо збиток, якщо ж ми в серії у нас одна збиткова угода, то ймовірність отримати збиток знижується до 20%, якщо ми отримали дві поспіль збиткові угоди, таким чином, вірогідність отримати третю поспіль збиткову знижується до 10%. Тому можна пробувати нарощувати обсяг лота.

Розглянемо основні і найбільш популярні методи управління капіталом:

1. Метод Мартингейла
2. Метод Анти-Мартингейла
3. Метод фіксованої фракції

Метод Мартингейла досить відомий метод управління капіталом. Відповідно до цього методу, у міру отримання збиткових угод необхідно збільшувати розмір лота, щоб перекрити збитки. Суть методу зводиться до того, що серія з збиткових угод в якийсь момент часу закінчиться. Трейдер просто подвоює розмір лота після збиткової угоди, поки не настане прибуткова операція. Як приклад розглянемо варіант відкриття угод для пари EUR / USD, припустимо, що прибуток дорівнює 100 пунктів і збиток теж дорівнює 100 пунктам.

Як бачимо з таблиці розмір лота виріс в 16 разів, а заробити ми тільки змогли 100 $. Це істотний недолік системи Мартингейла, розмір лота подвоюється при збитку, але в разі позитивної угоди розмір прибутку дорівнює початкового лоту.

Метод Антімартінгейла - пряма протилежність попереднього варіанта управління капіталом. Тут йде подвоєння розміру лота після прибуткової угоди, і знижується до початкового лота після збитковою. Таким чином, якщо трейдер потрапляє в серію з прибуткових операцій він можна значно збільшити розмір капіталу, в той час як збиткові угоди не сильно вплинуть на суму депозиту.

Метод фіксованої фракції - автором цього методу є Ларрі Вільямс. Суть методу полягає в тому, що в кожній угоді можна ризикувати сумою, що не перевищує відсоток від поточного капіталу. Наприклад, якщо сума рахунку становить 5000 $, трейдер прийняв рішення працювати за методом фіксованого фракції з ризиком в 2%. Отже, ризик буде дорівнює 100 $. У міру зростання суми на рахунку буде змінюватися і розмір лота. До переваг такого підходу можна віднести простоту використання. До мінусів методу відноситься те, що в пунктах потрібно заробляти більше, щоб відіграти втрати.

Ми з Вами розглянули основні варіанти і правила роботи з капіталом. Підводячи підсумок, ще раз повернемося до класичних основ:

1. Ставте під ризик 1-3% від суми капіталу в одній угоді, чим нижче ризик, тим довше Ви залишитеся на ринку і тим більше практичного досвіду зможете отримати
2. У разі просідання більше ніж на 3% постарайтеся утриматися від торгівлі протягом дня
3. Ризик по всіх відкритих операцій на різних типах ринку не повинен перевищувати 25% від суми капіталу.
4. Ставлення збитку до прибутку має становити як мінімум 1к2, в іншому випадку утримайтеся від торгівлі
5. Диверсифікуйте ризики, намагайтеся працювати на різних типах ринків.

close
uCoz